محلی برای معرفی و بررسی تخصصی کالا و خدمات

موجود در بازار

تولید کنندگان
می توانند به صورت رایگان بهترین محصولات و خدمات خود را معرفی و توصیف نمایند.

کارشناسان
می توانند به صورت رایگان در مورد محصولات و خدمات موجود در بازار تحلیل و نظر دهند.

مصرف کنندگان
می توانند کاملا رایگان در مورد کیفیت و قیمت محصولات و خدمات موجود در بازار نظر دهند.

نشر همزمان

همزمانی محتوا

برتری خودروی جدید مک لارن به بوگاتی در تست کشش

 

تصویر از Bayarearacing.org

 
در هفته گذشته یک ویدئو توسط کلوپ Bay Area Racing منتشر شد که در آن برای اولین بار یک Bugatti Veyron در مقابل خودرو جدید جاده ای مک لارن به نام McLaren P1 تست کشش (Drag Race) را انجام می داد. در این تست که از حالت سکون کامل انجام نشد و از یک سرعت ثابت با حداکثر توان انجام گرفت (racing from roll)، بوگاتی از مک لارن عقب ماند و این اولین باری بود که بوگاتی ویرون از یک خودرو جاده ای دیگر شکست خورد و جایگاه پر شتاب ترین خودرو جاده ای را که به مدت تقریبا 10 سال در اختیار داشت از دست داد.
 

 

تصویر از Bayarearacing.org

 
بوگاتی استفاده شده در این تست، مدل 2011 با موتور 16 سیلندر و توان 1000 اسب بخار بود و مک لارن یک مدل 2014 هایبرید با موتور 8 سیلندر twin-turbo با توان 727 اسب بخار و موتور الکتریکی 176 اسب بخار و در مجموع توان 903 اسب بخار بود. حال سوال مهم این است که مک لارن با حدود 100 اسب بخار توان کمتر چگونه موفق به شکست بوگاتی شد. پاسخ در وزن کمتر مک لارن است که حدود 330 کیلو گرم از بوگاتی 1888 کیلوگرمی سبک تر است. ما در یکی از پست های سابق خود به نام چگونگی ارزیابی کشش خودرو به این موضوع که نسبت وزن خودرو به توان موتور چه تاثیری در کشش خودرو می گذارد پرداخته بودیم. برای اینکه نمای دقیق تری از این موضوع داشته باشید این نسبت ها را برای دو خودروی آزمایش شده محاسبه می کنیم: بوگاتی 1.88 کیلوگرم بر اسب بخار و مک لارن 1.71 کیلوگرم بر اسب بخار که همین اختلاف جزیی باعث 7.5 کیلومتر بر ساعت اختلاف سرعت در بین دو خودرو در پایان Drag Race شده بود.

 

دسترسی به مطالب این سایت آزاد است و نیازی به ثبت نام و یا پرداخت آبونمان ندارد. اگر می خواهید در مورد مطالب مندرج در سایت و یا مباحث مطرح در فروم ها نظر دهید، باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام نمایید.

برای پست مطلب در سایت و معرفی و بررسی محصولات و خدمات مورد نظر خود، علاوه بر ثبت نام در سایت باید از سوی مدیر سایت به عنوان کاربر ویژه ثبت شوید. برای اطلاعات بیشتر "راهنمای عضویت" را بخوانید.

ذکر مطالب رایگان مندرج در این سایت در سایت ها و یا رسانه های دیگر با ذکر نام سایت 20ترین به عنوان مرجع مطلب، بلا مانع می باشد. ذکر مطالب غیر رایگان در هر صورت و به هر شکلی غیر مجاز می باشد.