محلی برای معرفی و بررسی تخصصی کالا و خدمات

موجود در بازار

تولید کنندگان
می توانند به صورت رایگان بهترین محصولات و خدمات خود را معرفی و توصیف نمایند.

کارشناسان
می توانند به صورت رایگان در مورد محصولات و خدمات موجود در بازار تحلیل و نظر دهند.

مصرف کنندگان
می توانند کاملا رایگان در مورد کیفیت و قیمت محصولات و خدمات موجود در بازار نظر دهند.

نشر همزمان

همزمانی محتوا

راهکار هوشمندانه Zeiss در ساخت عینک های هوشمند

 

تصویر از Zeiss

 
عینک هوشمند که برای اولین بار با پروژه Google Glass به جهان معرفی شد و بعدا با پروژه Microsoft Hololens مدل های پیچیده تر و پیشرو تر آن معرفی شد، اخیرا یک پیشرفت جدی و تاثیر گذار را شاهد بود. البته این پیشرفت از نوع پیشرفت هایی که در فیلم های علمی تخیلی می بینیم و مایکروسافت در پروژه Hololens خود آنها را دنبال کرده نیست بلکه یک راهکار هوشمندانه و عملگرایانه برای عادی و عملی کردن استفاده از این نوع عینک ها است.

شرکت آلمانی Zeiss که 170 سال تجربه در زمینه ساخت لنز و عینک دارد موفق شده با اضافه کردن یک ساختار فرسنل (Fresnel) به لنز های طبی استاندارد و اضافه کردن یک نمایشگر کوچک بر روی دسته فریم، عینک های طبی معمولی را به عینک های هوشمند تبدیل کند بدون اینکه هیچ گونه تجهیزات اضافی بر روی عینک قابل مشاهده باشد. کلید کار که شرکت Zeiss آن را پیچیده و بسیار سخت توصیف می کند همین ساختار فرسنل است که به صورت یک لایه اضافی بر روی لنز افزوده می شود و تصویر نمایشگر را که در پشت لنز تولید می شود همانند یک آینه بر روی چشم انعکاس می دهد. این کار باعث می شود که همانند Google Glass نیازی به نصب یک نمایشگر بر روی جلوی عینک نباشد یا همانند Microsoft Hololens نیازی به استفاده از سه ردیف لنز و تجهیزات اضافی بالای عینک نباشد.

اما مزیت این کار چیست؟ مزیت این است که عینک هوشمند شما دقیقا ظاهری همانند عینک های معمولی طبی خواهد داشت (تصویر بالا) و شما می توانید همانند عینک های طبی، هر فریمی را که دوست دارید انتخاب کنید و هیچ تجهیزات اضافی قابل مشاهده بر روی عینک و سر شما نصب نخواهد شد که ظاهری غیر متعارف و تخیلی گونه به شما بدهد. این موضوع دقیقا همان مشکلی است که گوگل و مایکروسافت با آن دست و پنجه نرم می کنند.

نمونه فعلی تولید Zeiss در حال حاضر تصویر نمایش داده شده را از گوشی هوشمند دریافت می کند و اطلاعات مکان یابی را از ساعت هوشمند، که البته این موارد می توانند در نسخه های دیگر این عینک به راحتی تغییر کنند. این عینک هنوز وارد بازار نشده و پیش بینی می شود زودتر از یک سال دیگر وارد بازار نشود.

منبع: Wired.com

 

دسترسی به مطالب این سایت آزاد است و نیازی به ثبت نام و یا پرداخت آبونمان ندارد. اگر می خواهید در مورد مطالب مندرج در سایت و یا مباحث مطرح در فروم ها نظر دهید، باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام نمایید.

برای پست مطلب در سایت و معرفی و بررسی محصولات و خدمات مورد نظر خود، علاوه بر ثبت نام در سایت باید از سوی مدیر سایت به عنوان کاربر ویژه ثبت شوید. برای اطلاعات بیشتر "راهنمای عضویت" را بخوانید.

ذکر مطالب رایگان مندرج در این سایت در سایت ها و یا رسانه های دیگر با ذکر نام سایت 20ترین به عنوان مرجع مطلب، بلا مانع می باشد. ذکر مطالب غیر رایگان در هر صورت و به هر شکلی غیر مجاز می باشد.