محلی برای معرفی و بررسی تخصصی کالا و خدمات

موجود در بازار

تولید کنندگان
می توانند به صورت رایگان بهترین محصولات و خدمات خود را معرفی و توصیف نمایند.

کارشناسان
می توانند به صورت رایگان در مورد محصولات و خدمات موجود در بازار تحلیل و نظر دهند.

مصرف کنندگان
می توانند کاملا رایگان در مورد کیفیت و قیمت محصولات و خدمات موجود در بازار نظر دهند.

نشر همزمان

همزمانی محتوا

خودرو پرنده الکتریکی

 

تصویر از Wired.com

 
در دو سال اخیر پهباد های مالتی کوپتر که از سه ملخ چرخنده افقی و یا بیشتر برای به پرواز در آمدن خود استفاده می کنند در مقیاس بالا و صنعتی و عمدتا توسط شرکت های چینی تولید می شوند. این پهباد ها دارای کاربرد های مختلف هستند، از اسباب بازی گرفته تا فیلمبرداری و عملیات امداد و نجات، و اکثر آنها به صورت هوشمند و با کمک App های موبایل برنامه ریزی و هدایت می شوند.

حال در نمایشگاه CES 2016، شرکت چینی Ehang یک مدل مالتی کوپتر را به نمایش گذاشته که اولین مالتی کوپتر سرنشین دار دنیا محسوب می شود و قابلیت حمل یک نفر به مدت 23 دقیقه با باتری کاملا شارژ را دارد. این مدل که EHang 184 نام دارد کاملا به صورت خودکار و هوشمند هدایت می شود و تنها وسیله موجود در آن یک تبلت است که سرنشین می تواند از طریق آن مقصد را تعیین کرده و دیگر دستورات را به این پهباد بدهد. به عبارت دیگر هیچ اهرم کنترلی که دراختیار سرنشین باشد در این پهباد وجود ندارد و همین موضوع می تواند یک چالش بزرگ برای شرکت سازنده در زمینه اخذ مجوز های ایمنی برای این دستگاه باشد اگرچه شرکت سازنده ادعا می کند که حرکت این پهباد توسط یک مرکز کنترل مانیتور می شود.

اما نکته مهم این است که خودرو های پرنده که مدت ها سوژه فیلم های تخیلی بودند به واقعیت بسیار نزدیک شده اند و قالب نهایی آنها بر اساس تکنولوژی مالتی کوپتر خواهد بود و اگر قیمت آنها قابل تحمل شود شاهد استفاده گسترده از آنها خواهیم بود. شرکت Ehang قیمت دقیق محصول خود را اعلام نکرده است اما کارشناسان قیمت آن را بین 200 تا 300 هزار دلار پیش بینی کرده اند که آن را در گروه کالا های بسیار لوکس و دور از دسترس عموم قرار می دهد.

منبع: Wired.com

 

دسترسی به مطالب این سایت آزاد است و نیازی به ثبت نام و یا پرداخت آبونمان ندارد. اگر می خواهید در مورد مطالب مندرج در سایت و یا مباحث مطرح در فروم ها نظر دهید، باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام نمایید.

برای پست مطلب در سایت و معرفی و بررسی محصولات و خدمات مورد نظر خود، علاوه بر ثبت نام در سایت باید از سوی مدیر سایت به عنوان کاربر ویژه ثبت شوید. برای اطلاعات بیشتر "راهنمای عضویت" را بخوانید.

ذکر مطالب رایگان مندرج در این سایت در سایت ها و یا رسانه های دیگر با ذکر نام سایت 20ترین به عنوان مرجع مطلب، بلا مانع می باشد. ذکر مطالب غیر رایگان در هر صورت و به هر شکلی غیر مجاز می باشد.