محلی برای معرفی و بررسی تخصصی کالا و خدمات

موجود در بازار

تولید کنندگان
می توانند به صورت رایگان بهترین محصولات و خدمات خود را معرفی و توصیف نمایند.

کارشناسان
می توانند به صورت رایگان در مورد محصولات و خدمات موجود در بازار تحلیل و نظر دهند.

مصرف کنندگان
می توانند کاملا رایگان در مورد کیفیت و قیمت محصولات و خدمات موجود در بازار نظر دهند.

نشر همزمان

همزمانی محتوا

بانک رفاه کارگران، آخرین گزینه برای کسب و کارها

  

 
بدون شک همگی با نام بانک رفاه کارگران آشنا هستیم. بانک معروف دولتی (البته تا حدودی خصوصی سازی شده) که بازوی مالی سازمان تامین اجتماعی می باشد و خدمات مالی وسیعی از جمله خدمات به بازنشستگان و مستمری بگیران و بخش قابل توجهی از کادر درمان از طریق آن صورت می گیرد. در واقع وابستگی این بانک به سازمان تامین اجتماعی تضمین کننده وجود منابع مالی بزرگ در این بانک است. این موضوع اگرچه به رشد فیزیکی و کمّی بانک کمک زیادی کرده است، اما متاسفانه در رشد کیفی آن چندان موثر نبوده است.

در واقع وجود منابع مالی بزرگ تضمین شده در این بانک، باعث تنبلی در بالا بردن کیفیت خدمات آن شده است و آنچه در این میان بیشتر به چشم می آید، ضعف در زیرساخت های الکترونیک این بانک است. عمق این مشکل به حدی است که وقتی ما از یک حساب پس انداز قرض الحسنه در این بانک صورتحساب سالیانه گرفتیم متوجه شدیم که بانک نمی تواند طرف مقابل حدود ۵۰٪ از واریز ها و برداشت های حساب را برای شما مشخص کند. به عبارت ساده تر در یک صورتحساب از تراکنش های کارت به کارت، حدود نیمی از کارت های مبدا و یا مقصد در صورتحساب بانک قید نمی شوند. حال اگر شما یک سیستم حسابداری ثانویه نداشته باشید که تراکنش های حساب خود را در آن ثبت کنید، حدود ۵۰٪ از گردش حساب شما در صورتحساب بانک بلاتکلیف خواهد ماند!

چنین نقطه ضعف بزرگی در زمان حال که حداقل ۱۰ سال از مدرن سازی و الکترونیکی شدن سیستم بانکداری کشور میگذرد، یک کوتاهی بزرگ در امور مدیریتی این بانک به شمار می آید و وقتی جایگاه اعتباری این بانک را هم به آن اضافه کنیم، این کوتاهی بیش از پیش به چشم می آید. امیدواریم که مدیریت این بانک هر چه زودتر این نقایص را در زیرساخت های الکترونیک بانک رفع کنند و این بانک را در این زمینه به جایگاهی که شایسته آن است برسانند. همینطور توصیه ما به کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای کوچک و متوسط این است که اگر از حساب های این بانک به عنوان حساب اصلی کسب و کار خود استفاده می کنند حتما از سیستم حسابداری یا اسناد مالی ثانویه برای ثبت گردش حساب خود استفاده کنند تا دچار مشکلات جدی حسابرسی و ضرر و زیان نشوند.

 

دسترسی به مطالب این سایت آزاد است و نیازی به ثبت نام و یا پرداخت آبونمان ندارد. اگر می خواهید در مورد مطالب مندرج در سایت و یا مباحث مطرح در فروم ها نظر دهید، باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام نمایید.

برای پست مطلب در سایت و معرفی و بررسی محصولات و خدمات مورد نظر خود، علاوه بر ثبت نام در سایت باید از سوی مدیر سایت به عنوان کاربر ویژه ثبت شوید. برای اطلاعات بیشتر "راهنمای عضویت" را بخوانید.

ذکر مطالب رایگان مندرج در این سایت در سایت ها و یا رسانه های دیگر با ذکر نام سایت 20ترین به عنوان مرجع مطلب، بلا مانع می باشد. ذکر مطالب غیر رایگان در هر صورت و به هر شکلی غیر مجاز می باشد.