محلی برای معرفی و بررسی تخصصی کالا و خدمات

موجود در بازار

تولید کنندگان
می توانند به صورت رایگان بهترین محصولات و خدمات خود را معرفی و توصیف نمایند.

کارشناسان
می توانند به صورت رایگان در مورد محصولات و خدمات موجود در بازار تحلیل و نظر دهند.

مصرف کنندگان
می توانند کاملا رایگان در مورد کیفیت و قیمت محصولات و خدمات موجود در بازار نظر دهند.

نشر همزمان

همزمانی محتوا

قهوه فرانسه bonmano، طعمی خوب و رنگی متوسط

 

 
قهوه از نوشیدنی های پرطرفدار در همه جای دنیا است و ایران هم از این موضوع مستثنی نیست. شکل غالب استفاده از قهوه در ایران همانند سایر کشورهای منطقه، حالت پودر شده و مخلوط شده آن با آب است که اصطلاحا به آن قهوه ترک گفته می شود. این نوع فرآوری قهوه در ایران از قدیم مرسوم بوده و در بعضی از شیرینی فروشی ها و قهوه فروشی ها به صورت سنتی و دستی انجام می گرفته است.

در چند سال اخیر با گسترش مغازه های کافی شاپ در سطح کشور و همینطور ورود دستگاه های قهوه ساز خارجی، مصرف انواع دیگر قهوه همانند قهوه فرانسه و اسپرسو نیز در کشور رواج یافته است. طبیعتا قهوه های استفاده شده در این دستگاه ها نیز اکثرا خارجی بودند چون تولید کننده مطرحی در سطح کشور برای تولید این نوع از قهوه ها وجود نداشت. البته یکی دو شرکت اقدام به تولید این نوع از قهوه کرده بودند که به دلیل کیفیت متوسط به پایین، خیلی مورد استقبال قرار نگرفتند.

اما در دو سال اخیر یک برند جدید ایرانی به نام bonmano وارد بازار شده است که با وارد کردن تکنولوژی از کشور سوییس، این نوع از قهوه ها را در سطح متوسط تا خوب جهانی تولید می کند و با برند های خوب دنیا قابل قیاس است. این برند که متعلق به شرکت عسل دخت شهد است انواع قهوه های ترک، فرانسه، و اسپرسو را تولید می کند. ما تصمیم گرفتیم که قهوه فرانسه متعلق به این برند که تصویر آن را در بالا می بینید در عمل امتحان کنیم و آن را با برند های مطرح دنیا مقایسه کنیم.

اولین نکته، بسته بندی این قهوه بود که کاملا مطابق با استاندارد های جهانی و برند های مطرح دنیا است. این بسته بندی باعث می شود که بافت و عطر قهوه در بلند مدت حفظ شوند و با کیفیت باقی بمانند. دومین نکته و طبیعتا مهم ترین آن، عطر و طعم این قهوه بود که اگرچه در سطح بهترین های دنیا نیست ولی در سطح برند های خوب اروپایی است و قابل قبول است. سومین نکته، رنگ و غلظت این قهوه است که از این نظر در سطح متوسط قرار می گیرد. یعنی اگر بخواهید رنگ و غلظت مشابه برند های خوب خارجی را از این قهوه دریافت کنید باید مقدار بیشتری از این قهوه (حدود یک و نیم تا دو برابر) را در مقدار مشابه آب مصرف کنید. چهارمین و آخرین نکته، قیمت این قهوه است که با قیمت های فعلی در بازار تهران، حدود نصف برند های خوب خارجی است. البته اگر مشکل کم رنگ بودن آن را در نظر بگیرید قیمتش دیگر نصف نیست و بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از مشابه خارجی خود ارزان تر است.

در مجموع این برند یک حرکت موثر را در صنعت تولید قهوه ایران انجام داده است و باعث شده که محصول ایرانی در فاصله نه چندان زیاد از محصولات خوب خارجی قرار بگیرد. اطلاعات بیشتر را می توانید از وب سایت این برند دریافت نمایید.

 

دسترسی به مطالب این سایت آزاد است و نیازی به ثبت نام و یا پرداخت آبونمان ندارد. اگر می خواهید در مورد مطالب مندرج در سایت و یا مباحث مطرح در فروم ها نظر دهید، باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام نمایید.

برای پست مطلب در سایت و معرفی و بررسی محصولات و خدمات مورد نظر خود، علاوه بر ثبت نام در سایت باید از سوی مدیر سایت به عنوان کاربر ویژه ثبت شوید. برای اطلاعات بیشتر "راهنمای عضویت" را بخوانید.

ذکر مطالب رایگان مندرج در این سایت در سایت ها و یا رسانه های دیگر با ذکر نام سایت 20ترین به عنوان مرجع مطلب، بلا مانع می باشد. ذکر مطالب غیر رایگان در هر صورت و به هر شکلی غیر مجاز می باشد.