محلی برای معرفی و بررسی تخصصی کالا و خدمات

موجود در بازار

تولید کنندگان
می توانند به صورت رایگان بهترین محصولات و خدمات خود را معرفی و توصیف نمایند.

کارشناسان
می توانند به صورت رایگان در مورد محصولات و خدمات موجود در بازار تحلیل و نظر دهند.

مصرف کنندگان
می توانند کاملا رایگان در مورد کیفیت و قیمت محصولات و خدمات موجود در بازار نظر دهند.

نشر همزمان

همزمانی محتوا

همراه بانک Mobillet، محصولی متفاوت در بانکداری الکترونیک

تصویر پنل اصلی همراه بانک Mobillet متعلق به بانک سامان
 

این روزها همراه بانک ها یا همان App های بانکداری الکترونیکی به جزء غیر قابل اجتناب زندگی همه ما تبدیل شده اند. به خصوص در یکسال اخیر که همه قبوض الکترونیکی و پیامکی شده اند، استفاده از این App  ها برای پرداخت قبوض غیر قابل اجتناب است مادامیکه استفاده از این App ها محدود به پرداخت قبوض و حواله های کارت به کارت نیست و طیف وسیعی از عملیات بانکی را شامل می شوند. 

این واقعیت باعث شده که همه بانک ها، App های بانکداری الکترونیک را در کنار اینترنت بانک به سبد محصولات خود اضافه کنند. اما در بین App های مختلفی که ما بررسی کردیم، یک App به نام Mobillet (موبایلت) که متعلق به بانک سامان است توجه ما را بیشتر به خود جلب کرد. دلیلش هم این بود که این App یک تفاوت محسوسی از نظر concept طراحی با دیگر App ها داشت: تقریبا همه App های متعلق به دیگر بانک ها، یک نسخه کوچک شده از اینترنت بانک همان بانک ها هستند اما موبایلت هم از نظر واسط کاربری و هم از نظر منطق کاری، کاملا متفاوت از اینترنت بانک سامان است مادامیکه حداکثر هماهنگی و integrity را با اینترنت بانک سامان دارد.

اولین نقطه قوت موبایلت، برخورداری از یک سیستم گزارش دهی کاملا متفاوت از اینترنت بانک است به طوریکه با یک واسط کاربری زیبا، گزارش ماهانه حساب ها را هم به صورت نمودار میله ای و هم به صورت لیست های قابل اتساع نمایش داده می شوند. علاوه بر اینکه می توانید خیلی سریع برداشت ها و دریافت های حساب خود را بر حسب نوع برداشت و دریافت مشاهده کنید. به طور مثال می توانید در پایین نمودار میله ای ببینید که چقدر از برداشت حساب مربوط به پرداخت قبوض بوده و چقدر مربوط به خرید از دستگاه های POS و الی آخر...

نقطه قوت دوم موبایلت، استفاده از منوهای آیکونی به جای منوهای کشویی و متداخل است که طبیعتا سازگاری کاملا بهتری با صفحه لمسی دارند. این در حالی است که این موضوع هیچ لطمه ای به جزییات قابل انجام در این App نزده است و همچنان می توانید در مویابلت به انواع گزینه ها دسترسی داشته باشید.

نقطه قوت سوم، چگونگی پرداخت در موبایلت است که به صورت کاملا هوشمند جلو میرود و بسته به نوع پرداخت شما گزینه ها مرحله به مرحله اضافه می شوند و شما مجبور نیستید از ابتدا در انبوهی از گزینه ها و انبوهی از انواع پرداخت، به دنبال گزینه مورد نظر خود بگردید. در زمینه پرداخت قبوض نیز یک قابلیت هوشمند وجود دارد به طوریکه اگر قبضی را یکبار پرداخت کرده باشید، آن قبض به صورت یک آیکون در صفحه پرداخت قبوض حاضر می شود و با لمس کردن آن می توانید آخرین استعلام آن را گرفته و پرداخت نمایید.

نقطه قوت چهارم که اهمیت زیادی هم دارد و اکثرا از دید کاربران پنهان است میزان امنیت App است به طوریکه باعث ایجاد حفره امنیتی در گوشی کاربر  نشود. موبایلت قادر است با حداقل دسترسی به منابع گوشی به کار خود ادامه دهد و از این نظر نیز در بین همراه بانک های ایرانی منحصر به فرد است. حتی اگر تمام دسترسی های مورد نیاز این App را فعال کنید، به طور میانگین نصف دسترسی های لازم برای دیگر همراه بانک های ایرانی است. این نکته باعث نفوذ ناپذیری کاملا کمتر موبایلت نسبت به App های مشابه خود می شود. سخن آخر اینکه موبایلت یک App کاملا مدرن و هوشمند و در سطح کیفی بهترین های دنیا است و باید به تیم طراحی و توسعه آن تبریک و دست مریزاد گفت.

 

دسترسی به مطالب این سایت آزاد است و نیازی به ثبت نام و یا پرداخت آبونمان ندارد. اگر می خواهید در مورد مطالب مندرج در سایت و یا مباحث مطرح در فروم ها نظر دهید، باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام نمایید.

برای پست مطلب در سایت و معرفی و بررسی محصولات و خدمات مورد نظر خود، علاوه بر ثبت نام در سایت باید از سوی مدیر سایت به عنوان کاربر ویژه ثبت شوید. برای اطلاعات بیشتر "راهنمای عضویت" را بخوانید.

ذکر مطالب رایگان مندرج در این سایت در سایت ها و یا رسانه های دیگر با ذکر نام سایت 20ترین به عنوان مرجع مطلب، بلا مانع می باشد. ذکر مطالب غیر رایگان در هر صورت و به هر شکلی غیر مجاز می باشد.